Перейти до вмісту
Головна » Події » Наша стратегія: максимально ефективні технології

Наша стратегія: максимально ефективні технології

Наша стратегія: максимально ефективні технології для гірського видобутку і переробки

Ресурси кінцеві: як би не були багаті поклади планети, запаси корисних копалин рано чи пізно збідніють. Ця сувора правда, з якою доводиться стикатися багатьом галузям, давно стала визначальним фактором при виборі технологій і обладнання в гірничодобувній промисловості: на перший план сьогодні виходить можливість отримання максимально якісного продукту навіть із сировини виснажених або бідних родовищ.

У сучасних умовах виробники обладнання для гірського видобутку і переробки, крім безпосередньо виготовлення, повинні також забезпечувати контроль процесу створення технологічного ланцюга для гарантії якості та обсягів одержуваного продукту на всіх стадіях виробництва. Крім того, при виборі відповідного для технологічних процесів обладнання обов’язкові випробування з подальшою розробкою технологічного регламенту.

Згідно з нашою стратегією: розробки і впровадження максимально ефективних технологій для гірського видобутку і переробки, наша компанія ТОВ “НВО “РАКУРС” співпрацює, а також є ексклюзивним партнером на Україні компанії Haver & Boecker Niagara, розробниками і виробниками обладнання для технологічних процесів збагачення мінералів.

На тлі найбагатшого асортименту рішень для сепарації та класифікації можна виділити обладнання для огрудкування, вироблене Haver & Boecker Niagara. За майже вікове існування технології огрудкування в металургії складно придумати щось нове, проте фахівці Haver & Boecker Niagara знаходять інноваційні рішення, що забезпечують даного методу максимальну ефективність.
Первісна область застосування огрудковувачів – огрудкування концентратів залізної руди в окатки з певним розміром, від 9 до 16 мм. Принцип дії даного пристрою простий: в похилій циліндричної чаші що обертається подається або ні зв’язуюча рідина та з порошкоподібного матеріалу формуються окатки. Вихідний матеріал доводиться до кондиції автоматичним встановленням оптимальних робочих параметрів через зміну кута нахилу, швидкості обертання, а також за рахунок регулювання висоти борта чаші, яке виявилося вирішальним фактором при точній настройці процесу. Саме це призвело до розробки ексклюзивних рішень.

Один з нових продуктів компанії, тарілчастий огрудковувач HAVER SCARABAEUS 7500, був виготовлений всього в двох примірниках і разом з ТОВ «НВО «РАКУРС», поставлений для FERREXPO (Полтавський ГЗК, м Комсомольськ) і METINVEST HOLDING (Центральний ГЗК, м.Кривий Ріг). Ці огрудковувачі не мають аналогів в світі: їх особливість полягає в змінній висоті борту для отримання вузьких класів окатків з підвищеними характеристиками міцності, при цьому продуктивність становить до 150 т/год по готовому продукту. Крім того, в тарілчастому оргудковувачі передбачена система відеоконтролю за гранулометричним складом окатків і локальна автоматична система управління: завдяки комплексу обладнання що входить в поставку HAVER SCARABAEUS 7500 працює повністю в автоматичному режимі і в точності відтворює клас окатків, заданий технологами підприємства. Нове обладнання дозволяє отримувати більш однорідні сирі окатки (в діапазоні крупності 10-14 мм), що підвищує газопроникність шару на обпалювальній машині і згодом при використанні обпалених окатків покращує хід процесу в доменних і шахтних пічах.

Сьогодні HAVER SCARABAEUS 7500 виконаний всього в двох примірниках, але вже скоро до нього приєднаються ще десять тарілчастих огрудковувачів, закупівля яких сьогодні в пріоритеті у гірничо-збагачувальних комбінатів для реконструкції фабрик огрудкування, а також будівництва нових. У порівнянні з барабанними огрудковувачами, що мають циркуляцію до 300%, HAVER SCARABAEUS 7500 за рахунок тонкої настройки дозволяє отримати циркуляцію від 50 до 20%, що значно знижує собівартість готового окатка.

Під час виконання роботи над проектом фахівцями Haver & Boecker Niagara і ТОВ «НВО «РАКУРС» був отриманий безцінний досвід по установці, наладці та пуску в експлуатацію новітнього огрудковувача: наприклад, для обліку всіх параметрів процесу була проведена прив’язка решти цехового обладнання до локальної системі управління SCARABAEUS. Але завдяки тісній співпраці Haver & Boecker Niagara і ТОВ «НВО «РАКУРС» вдалося втілити всі рішення, якими б складними вони не були, при виконанні базового і детального інжинірингу, а також при контролі спорудження ланцюгів обладнання, шефмонтажі, налагодженні, пуску в експлуатацію.

З повним текстом статті можна ознайомитися в журналі ГЛОБУС геология и бизнес №3(62) серпень 2020.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *